Türk Yapı Sektörünün Hedef Pazarı AFRİKA Konuk Bölge Afrika Projesi

Fuar İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri Belli Oldu!
Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu etkinliklerinden Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl ilk kez, bir ülke yerine, Türk yapı sektörünün hedef pazarları arasında yer alan Afrika Bölgesi, Kenya, Nijerya ve Mozambik özelinde ağırlanıyor. Platform etkinlikleri çerçevesinde yine bu yıl ilk kez, sektörün ihracatına katkı sağlamak üzere, fuar sırasında, Orta Doğu’nun en önemli ekonomileri İran ve Suudi Arabistan’a yönelik inşaat forumları ve ikili iş görüşmeleri toplantısı düzenlenecek.

Yeni İhracat Pazarlarını Hedefleyen Etkinlikler; Fuar Basın Toplantısı Düzenlendi!

YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, en son veriler ışığında sektörün geçtiğimiz yıl genel seyrini, 2016 yılına dair beklentileri ve Fuar İş Geliştirme Platformu kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Türk Yapı Sektörünün Hedef Pazarı AFRİKA. Konuk Bölge Afrika Projesi: Kenya, Nijerya ve Mozambik

Konuk Bölge Afrika Projesi’nde kıta içindeki coğrafi konumları, hızlı büyüyen istikrarlı ekonomilerinin yanı sıra inşaat sektöründe kaydettikleri büyüme ve inşaat harcamalarıyla, yeni pazarlar arayışındaki Türk yapı sektörünün potansiyel büyüme alanlarından olan Kenya, Nijerya ve Mozambik ülkeleri ağırlanacak. Proje kapsamında Fuar sırasında düzenlenecek Türkiye-Afrika İnşaat Forumu’nun ardından, bu üç ülke ve kıtanın diğer önemli pazarlarından gelecek satınalma heyetleri, fuar katılımcı firmalarıyla İkili İş Görüşmeleri Toplantısı’nda bir araya getirilecek. Yılda toplam 5 milyar dolar inşaat malzemesi ithal eden Kenya, Nijerya ve Mozambik’in artan inşaat harcamalarıyla Türkiye inşaat malzemeleri ihracatının büyümesinde etkili olması amaçlanıyor.
Orta Doğu Pazarı’nın İki Güçlü Ekonomisi; İran ve Suudi Arabistan İnşaat Forumları

Uluslararası ambargonun kalkması nedeniyle fırsatlar ülkesi haline gelen İran ve Türk müteahhitlik sektörü için büyük potansiyel taşıyan Suudi Arabistan ile ilgili düzenlenecek olan inşaat forumlarında söz konusu ülkelerin üst düzey yetkilileri Türk yapı sektörü profesyonelleriyle bir araya getirilerek sektöre yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılması konusunda katkıda bulunması hedefleniyor.
Yurt içi ve Yurt dışı Alım Heyetleri

Fuarın İş Geliştirme Platformu etkinliklerinden biri olan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) ile birlikte organize edilen; Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri bu yıl 40 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek. Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Özbekistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yunanistan ve Zambiya’dan katılacak firma yetkilileri, Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya getirilecek.
Ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla düzenlenen “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı” da fuarda gerçekleştirilecek etkinlikler arasında yer alıyor.
RIBA Ödüllü Ünlü Mimar Chris Bosse, 39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da!

‘’Az Şey ile Daha Fazla’’ mottosunun yaratıcısı ve Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı olarak nitelenen dünyaca ünlü Mimar Chris Bosse, 39.Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da yapı profesyonelleri ile buluşuyor. RIBA Ödüllü ünlü Mimar Chris Bosse’nin Geleceğin Şehri: ‘’Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi’’ başlıklı konferansı 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü, fuar alanında gerçekleşecek.