Stoper Yapı’da Görev Değişikliği

Sektörde mega projelere verdiğimiz kaliteli ürünlerimiz ve bayilerimizin verdiği hizmet ile bu tip projelerin tercihi olmaya devam ediyoruz.

Mardav Stoper Yapı İşletme Direktörü Eray Doğan ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Kendinizden bahseder misiniz?

2000 yılında kardeş firmamız Mardav’da Lojistik departmanın da lojistik sorumlusu olarak görevime başladım. Daha sonra satış mühendisi devamında iş geliştirme ve üretim yöneticisi görevlerin de yer aldım. Mardav’daki son aldığım görevde Isı yalıtım grubunda Birim Direktörlüğü oldu. 2017 Eylül ayında Stoper firmamızda İşletme Direktörü olarak görev almaya başladım, şirketin ticari ve üretim faaliyetlerini yönetiyorum.

 

Stoper Yapı’nın 10 yıllık tecrübesini bize anlatır mısınız?

Stoper Yapı 10 yılda çok ciddi yol kat etti ve membran konusunda global bir oyuncu oldu.Malzemelerimiz 40 ülkede tercih ediliyor, bu ülkelerin iklimleri de birbirlerinden çok farklı. Türkiye’de ilk akredite laboratuvarımız ile dünyaya teknik özellikleri birbirinden çok farklı ürünler üretebiliyoruz. Bu da bize kısa zamanda çok büyük tecrübeler kazandırdı.

Stoper inovasyon konusunda birçok ilke imza attı, Cool Stoper ürünü ile serin çatılar, Solar Stoper ile enerji üretimi yapan çatılar, son olarak da Stoper Proof malzemelerini piyasaya sunduk. Stoper Proof çift taşıyıcılı tek kat uygulama ile koruma betonuna ihtiyaç duymadan temel altı su yalıtımını sağlayan bitümlü membranımızdır. Artık inşaat sektörü bu tip ekonomik ve hızlı uygulama sağlayan teknolojik ürünleri tercih eder hale geldi. Bizde araştırmalarımızı bu tip ürünlerin geliştirilmesinde yoğunlaştırıyoruz.

 

Stoper’in ilerleyen yıllardaki hedefleri ve yatırımları nelerdir?

2017 yılında 2. Hat yatırımı kararı aldık. Yeni hattımızın 2018 yılının son çeyreğinde üretime başlamasını planlıyoruz. 2. Hattımız devreye girdiğinde kapasitemizi yaklaşık 30 milyon m2’ lik bir üretim kapasitesine ulaştırmayı hedefliyoruz.

 

Mega Projelerin Çözüm Ortağı sloganınız bizim için biraz açar mısınız?

Sektörde mega projelere verdiğimiz kaliteli ürünlerimiz ve bayilerimizin verdiği hizmet ile bu tip projelerin tercihi olmaya devam ediyoruz. Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanlığı Külliye’si, Yavuz Sultan Selim köprüsü Kuzey Marmara Otoyolu,3.Havalimanı’nda sağladığımız güven bu sene Şehir Hastaneleri inşaatları, Hızlı Tren viyadük inşaatları gibi mega projeler ile devam ediyoruz. Aslında mega projeler göz önünde olduğu için buralara yapmış olduğumuz satışlar dikkat çekiyor, biz bunun yanında ustalarında irili ufaklı projelerinde de aranılan bir markayız. Önümüzdeki dönemde yeni ürünlerimizin sektöre tanıtımını daha yoğun bir şekilde yapıyor olacağız.

 

İhracat pazarında yapmış olduğunuz çalışmalar hakkında bilgi alabilir miyiz?

İhracat pazarı bize farklı ülkelerde farklı ihtiyaçlara yönelik kullanılan ürünler geliştirmemizde faydalı oluyor. Bizde buradan kazandığımız tecrübeleri iç piyasada kullanabilir miyiz onları araştırıyoruz ve yeni malzemeler piyasaya sunuyoruz.