Sektörde Yarım Asırlık Tecrübeye Sahip Bir Firmayız

Biz sektörde yarım asırlık tecrübeye sahip bir firmayız. Bunu en önemli artılarımızdan biri olarak görüyorum. Çünkü, hem sektörü hem de müşterilerin beklentilerini çok iyi tanıyoruz. Her zaman kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti prensibini benimseyerek rakiplerimizle kıyaslanamaz ürünler sunuyoruz.

Efes Çadır Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa KAYA ile yaptığımız “Tente ve Panjur” konulu röportajımızda, sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Öncelikle firmanızı biraz tanıtabilir misiniz?

Firmamız 1966 yılında küçük bir atölye ile yola çıkan ve bugün çok sayıda çalışanı, gelişmiş teknolojiye sahip üretim yatırımları ve geniş ihracat ağı ile İzmir’de herkes tarafından bilinen bir firma olarak sektördeki lider firmaların arasında yer alıyor. Bünyemizdeki deneyimli ve uzman proje ekibimizle birlikte farklı projelere imza atıyoruz. Önceliğimiz her zaman yaptığımız işin hem göze hitap etmesi hem de kaliteli olması. Yenilikçi ve atılımcı kimliğimizle her zaman son teknolojileri yakından takip ediyor ve üretimimize entegre ediyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok değerli bu yüzden satış sonrası hizmetlerimiz ile ürünü teslim ettikten sonra da müşterilerimizle iletişim halinde olup bir sorun olması durumunda anında müdahale ediyoruz.

 

Satışını yaptığınız ürünlerden bahseder misiniz?

Firmamız tek bir ürün grubuna hitap etmiyor. Tente sistemleri, şemsiye sistemleri, kamelya sistemleri, çadır sistemleri, araç branda sistemleri, zip perde sistemleri gibi birçok farklı ürün grubuna sahibiz. En basit bir branda-kılıf işinden, tasarımcı ve mimar ekibimizle birlikte projeli çalıştığımız büyük işlerimize kadar geniş bir çerçevede sektörde hizmet veriyoruz. Şu an çok beğenilen ve birçok restorana, kafeye ve villaya uygulamaya devam ettiğimiz Skyrail Motorlu-Işıklı Pergola Sistemimiz ile hem Türkiye’de hem de diğer birçok ülkede tercih ediliyoruz.

 

Ürünlerinizin pazarlamasını nasıl yapıyorsunuz?

Ürünlerimizin pazarlaması sıcak satış ve bölgesel bayiliklerimiz vasıtasıyla yapılıyor. Ürün ile ilgili ayrıcalıklar konusunda müşterilerimizi teknik açıdan bilgilendiriyoruz ve istekleri doğrultusunda kendilerine en faydalı olacak ürüne yönlendiriyoruz. Ayrıca sosyal medya aracılığıyla ürünlerimizi ve yaptığımız işleri müşteri beğenisine sunarak pazarlamamızı şekillendiriyoruz.

 

2017 yılı sizin için nasıl geçti? 2018’deki hedeflerinizden bahseder misiniz?

2017 yılı firmamız için çok verimli bir yıldı. İhracat ağımıza farklı birçok ülke ekledik. Kaliteli ürünlerimizle tüm müşterilerimizden olumlu geri dönüşler aldık. 2018 yılında hedefimiz tüm dünya pazarlarına açılıp ismimizi daha fazla duyurmak. Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da ürün kalitemizi, üretim teknolojimizi, kalite yönetim sistemimizi sürekli geliştirip, pazar payımızı ve rekabet gücümüzü arttırarak müşteri memnuniyeti yaratmayı kendimize vizyon edinmeye devam edeceğiz.

 

Türkiye’de tente ve panjur sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tente sektörü son 3-4 yılda dışa açılabilen bir sektör haline geldi. Kaliteli ürün üreten firma sayısı çok az olmasına rağmen, dış pazarda satılabilir ürünler artık Türkiye’de üretilebiliyor. Bunun yanında maalesef sektörde piyasayı olumsuz yönde etkileyen birçok merdiven altı diye tabir edilen firma da faaliyet göstermekte.

 

 

Sektörünüz açısından rekabetin arttığı bir ortamda sizleri diğer markalardan ayıran unsurları değerlendirir misiniz?

Biz sektörde yarım asırlık tecrübeye sahip bir firmayız. Bunu en önemli artılarımızdan biri olarak görüyorum. Çünkü, hem sektörü hem de müşterilerin beklentilerini çok iyi tanıyoruz. Her zaman kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti prensibini benimseyerek rakiplerimizle kıyaslanamaz ürünler sunuyoruz.