Sektör İçinde Emin Adımlarla İlerlediğimizi Düşünüyoruz

Trioka firması olarak cam balkon perdesi, sineklik tülü, aksesuarları, panjur ekipmanları ile sac kepenk üretimi yapıyoruz. Bunun dışında sineklik yapımında kullanılan yardımcı üretim malzemeleri, bazı cam bağlantı ekipmanları gibi malzemelerin de tedarikçisi konumundayız.

Trioka firma müdürü Suat Gümrükçü ile yapmış olduğumuz ‘ Üretici Bayi ‘ konulu röportajda sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

 

Firmanızdan ve sektördeki gelişim sürecinden bahseder misiniz?

Trioka Yapı Elemanları Dış Ticaret Ltd Şti firması olarak, 2010 yılından bu yana kapı ve pencere ekipmanları sektöründe yer almaktayız. Antalya’da yerleşik bir firma olmamıza rağmen kurduğumuz e-ticaret sayfasıdan, ürünlerimizi tüm Türkiye’ye ulaştırabiliyoruz.  Toplam satış hacmimizin büyümesine de yardımcı olan e-ticaret sayfamızdaki ( www.plisesin.com.tr  )  ürünlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Son olarak, 2017 yılında galvanizli sac kepenk üretimine başlamış bulunuyoruz.  Sektör içinde emin adımlarla ilerlediğimizi düşünüyoruz.

 

Bayilik anlaşmanızın bulunduğu firma ile iş birliğinizin markanıza ne gibi yansıması oluyor?

Sac Kepenk için bir bayilik ağı oluşturmayı planlıyoruz. Kendi markamıza verdiğimiz değer doğrultusunda bayilerimizle anlaşmalar yapacağız. Bayilerimizin Trioka Markasına en az bizim kadar önem vermesi çok önemli; çünkü bayilerin Trioka markasının aynası olacağına inanıyoruz. Yeni başladığımız, büyük emek ve para harcadığımız sac kepenk üretimini güçlü bayilerle iş birliği yaparak pazarlayacağız.

 

Üretimini ve satışını yaptığınız ürün gruplarınız ve kullanım alanları nelerdir?

Trioka firması olarak cam balkon perdesi, sineklik tülü, aksesuarları, panjur ekipmanları ile sac kepenk üretimi yapıyoruz.  Bunun dışında sineklik yapımında kullanılan yardımcı üretim malzemeleri, bazı cam bağlantı ekipmanları gibi malzemelerin de tedarikçisi konumundayız.

 

Üretim tesisleriniz ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Üretim tesisimiz Antalya Organize Sanayi Bölgesinde 3. kısımda yer almaktadır. 6.000 ’lik alanda üretim yapan firmamızın yıllık üretim kapasitesi 140.220 Kg/Yıl’dır

 

Firmanızın satış ve pazarlama noktasında sürdürdüğü çalışmalardan kısaca bahseder misiniz?

Firmamızda satışlar 3 kanaldan yapılmaktadır. Sürekli sahada seyahat eden satış ekibimizin yaptığı  satışlar, fabrikadan direk müşterilere  yapılan   satışlar ve www.plisesin.com.tr adresinden yapılan e-ticaret satışları.  2018 tarihinde ise büyük ihtimalle sac kepenk için oluşturulacak bayilik satışı devreye girecek.  Pazarlama bizim açımızdan son derece önemli. Gerek sahadaki gerek fabrikadaki arkadaşlarım pazarlama konusunda sürekli iletişim halindeler.  Verdiğimiz reklamları ve sosyal medyayı da bir pazarlama aracı olarak kullandığımız düşünülürse bu sürece asla ara vermiyoruz.

  

2017 yılı firmanız açısından nasıl geçti? Hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

2017 Yılı e-ticaret satışı yönünden başarılıydı ancak fabrika satışları ve mobil satışlar piyasadaki durgunluktan etkilendi.   Satış grafiklerinde istediğimiz satış hacmine tam anlamıyla ulaşamasak da alacak kayıtlarımız bir önceki seneye göre daha başarılı olduğumuzu gösteriyor. Trioka firması olarak bu konuda son derece dikkatli hareket ettik.   Yeni teknolojik yatırımlarımızın 2017 yılında başarı ile uygulandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.