Camdan İlhamlar

Çağdaş mimariye yeni bir cephe sistemini öneren showroom hem etkileyici hem de yenilikçi bir dış kabuğa sahip. Bu yapı Şişecam Düzcam’ın mimari camlarının yaratıcı kullanımına ilham verecek adeta saydam bir perde görevi görüyor. Farklı renkte camların farklı açılarla dizilimi ve üst üste gelmeleriyle oluşan bu görsel illüzyon ilgi çekici bir atmosfer yaratıyor.

Ürünlerin deneyimlerle keşfedildiği bir yapının kurgulandığı showroom, doğal malzemelerin kullanımıyla samimi ve derin bir duygu yaratıyor.

Özel aydınlatma sistemiyle Şişecam Düzcam’ın geniş ürün gamından yüzlerce plaka camın bir arada, uçarmışçasına sergilendiği ışıklı duvar ise çarpıcı bir etki yaratıyor. Ziyaretçilerin farklı ışık tiplerinde, farklı camların transparanlıklarını deneyimledikleri büyük bir tablo oluşturuyor.

Işıklı duvar önünde yer alan Emniyet ve Güvenlik Camları kabini, Şişecam Düzcam’ın özel geliştirdiği darbelere dayanıklı Şişecam Lamine Cam‘ın deneyimlenebileceği bir birim. Ziyaretçiler içine girerek

lamine camların emniyet ve güvenlik özelliğini test edebilmekte. Hemen yanındaki ses yalıtımlı Gürültü Kontrol Camları kabini ise kullanıcılara eğlenceli bir deneyim yaşatıyor. Şişecam Akustik Lamine Cam, bu kabinde çalan müziğin dışarı çıkışını önemli ölçüde azaltıyor.

Isı ve güneş kontrolünün farklı camlardaki etkisini göstermeyi amaçlayan Isıcam K Tüneli Showroom’un merkezinde karşımıza çıkıyor. Yüksek ısı veren infrared ampullerle çevrelenen bu tünelin içinden geçilerek, ısı ve güneş kontrolü sağlayan Isıcam K ve Isıcam K 3+’ın sıradan çift camlara göre sağladığı konfor şaşırtıcı şekilde kıyaslanabiliyor.

130 çeşit farklı nitelik ve kompozisyonda camın büyük ebatlarda sergilendiği kayar pano birimi markanın geniş ürün yelpazesini bir arada tanıtma imkanı sunuyor. Raylı sistemi sayesinde her ürünü teker teker inceleme rahatlığı sunan işlevsel bir tasarımı var. Her camın teknik özellikleri özel olarak geliştirilen grafik kodlama sistemi ile ürünlerin tutamaçlarında bulunmakta. Böylece ziyaretçiler her cam kombinasyonu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabiliyor.

Düşük ısılarda enerji tasarrufu sağlayan camların bulunduğu birim ise, dokunarak ve hissederek camın ısı yalıtım gücünün keşfedilmesi amacıyla tasarlanmış. Üzerinde ziyaretçilerin ellerini dokundurarak ısı geçirgenlik seviyelerinin farklılığını ölçebilecekleri tek cam, sıradan çiftcam, Isıcam S ve Isıcam S 3+ bulunuyor.

Yaşamı şekillendiren geniş ürün ailelerinin tanıtımının yapıldığı Şişecam Düzcam Showroom’unda mimari camların yanı sıra otomotiv, beyaz eşya ve güneş enerjisi camlarını, inceleyerek, markanın cam dünyasındaki öncülüğünü yaşayabiliyorsunuz.

Tasarım

Demirden Design

Uygulama

Demirden Design

Elektrik – Mekanik Proje ve Uygulama

Yapı Enerji

Toplantı mobilyaları

Nurus, Koleksiyon

Fotoğraflar

İbrahim Özbunar