5 Günde 10 Oturum, 50 Konuşmacı Ve 2.000’i Aşkın Katılımcı

Dünya Mimarlık Haftası boyunca, YEM sahnesi mimarların tasarladığı yapılarda paydaşları olarak görev alan tüm meslek disiplinlerinin temsilcilerini ağırladı.

Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü geniş çevrelerce kutlanan “Dünya Mimarlık Günü” kapsamında, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Mimarlık Haftası Etkinlikleri 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında YEM’de gerçekleşti. Assa Abloy ve Şişecam Düzcam ana sponsorluğunda, Bocchi, Braas Çatı Sistemleri, Işıklar Tuğla, Rapsel ve Türk Ytong sponsorluğunda düzenlenen Mimarlık Haftası Etkinlikleri sektörün yoğun ilgisiyle tamamlandı.


Eğitimci, işveren, tasarımcı, mühendis ve malzeme üreticileri gibi farklı meslek gruplarından önde gelen isimlerin yer aldığı oturumlarda, her konuşmacı, mimarlık mesleği ve mimarlara ilişkin deneyimlerini ‘bencemimarlik’ temasıyla ele aldı. Türkiye’nin önde gelen mimarlarının moderatörlüğünde gerçekleşen panel dizisinde, konuşmacıların yapı üretiminde paydaşları oldukları süreçlere ilişkin deneyimlerini, ihtiyaçlarını, gözlemlerini, beklentilerini 2000’i aşkın katılımcıyla paylaştı.